مشهد سینما mashhad-cinema
فیلمهای در حال اکران سینما های مشهد
صفحه نخست             مدیر وبلاگ            پست الکترونیک         آرشیو مطالب         عناوین مطالب
درباره وبلاگ


با سلام خدمت دوستان عزیز؛ در این وبلاگ میتوانید از فیلمهای در حال اکران سینماهای مشهد و سانس آنها مطلع شده و نقد و نظرهایی را در مورد برخی از آنها مطالعه بفرمایید.
نظرهایتان را در مورد هر فیلم بیان و آنرا با دیگر دوستان به بحث بگذارید.
فروش و اخیار

------------
----------- -----------

       اصغر فرهادی و گلدون گلوب

به گزارش کافه سینما اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلم خارجی گلدن گلوب را برای "جدایی نادر از سیمین" دریافت کرد او هنگام دریافت این جایزه در صحبتهای کوتاهی گفت :

"از سونی پیکچرز تشکر می کنم و مایکل بارکر قبلا هم گفتم ظاهرا شما جدایی را بیشتر از من دوست دارید (خنده حضار) وقتی روی سن می آمدم  داشتم فکر می کردم چی بگویم. پدرمٰ مادرم همسر مهربانم دخترانم عوامل فیلم عوامل فوق العاده و دوست داشتنی فیلمم  ولی می خواهم یک چیزی راجع به مردمم بگویم. مردمی واقعا صلح دوست."

                               فرهادی ساعاتی قبل از شروع مراسم گلدن گلوب

                                        دانلود ویدئوی لحظه دریافت جایزه

                                         فرهادی پس از دریافت جایزه در مقابل خبرنگاران

---------------------------------------------------------------------------------------------------

                                        هنر بهتر است یا سیاست!

پس از حدود یک سال از اولین اکران "جدایی نادر از سیمین" در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر و در آستانه سی امین دوره آن و حاشیه های بوجود آمده برای سینمای ایران اصغر فرهادی جایزه معتبر گلدن گلوب را برای فیلم "جدایی نادراز سیمین"دریافت کرد و گام بلندی برای تصاحب اولین اسکار سینمای ایران برداشت.

باید به اصغر فرهادی و تمام ملت ایران تبریک گفت ؛ به فرهادی بابت این موفقیت کاری و به ملت ایران بابت داشتن فرهادی ، چرا که فارغ از گرایشهای سیاسی جمله جالب و حساسی را در این اوضاع سیاسی بین ایران وغرب با پیشتازی آمریکا بیان نمود ، اوضاعی که  نشانه های خوبی در آن دیده نمی شود فضای تهدید و ترور و ... اما ذکاوت فرهادی اینجا مشخص می شود که هنگام دریافت جایزه و در آن فضای به شدت غربی ابتدا با گفتن جمله ای کوتاه باعث نشاط حضار شده و پس از آن جمله ای را بیان میکند که نشان قدر ت هنر و هوشیاری هنرمند است هنری که بارها خواسته یا ناخواسته به آن کم توجهی شده است. 

"....ولی میخواهم یک چیز راجع به مردمم بگویم ؛ مردمی واقعاً صلح دوست."

این جمله در فضایی که خیلی از شخصیتهای تاثیر گذار هنر عالم غرب در آن حضور دارند هزاران بار کارساز تر از هر سیاستی است .

بهترین راه برای انتقال پیام صلح دوستی یک ملت چیست؟ ملتی که این ویژگی را دارد باید با حمایت از افرادی مثل فرهادی و هنر او پیام خود را به ملتها برساند تا زمینه سو استفاده کسانی که از همین ابزار برای نابودی صلح و دوستی استفاده میکنن فراهم نشود نه اینکه خانه او را خراب کند!

به نظر من فرهادی اگر این جمله را نمی گفت ،تمام این مسیر تا غرب را بیهوده رفته بود.

به امید اینکه هر دوره از جشنواره حداقل شاهد یک اصطلاحاً "فیلم فرهادی" باشیم . شاید واژه جدیدی باشه به جای "فیلمفارسی" و یا حتی "فیلم اسکاری" !

و در پایان ؛ سیاستی که پشتیبان هنر و هنرمند باشد موفق تر است.

 

دوشنبه ۱۳۹۰/۱۰/۲۶ :: 11:8 ::  نويسنده : سید سعید سیدی
   ........   
برنامه سینماها

....
....
....
....
....
Psoft.ir-SunCalendar